stojíme za Ukrajinou Milion chvilek pro demokracii

Událost pořádá Milion chvilek pro demokracii

Václavské náměstí, 110 00 Praha, Česká Republika

Z různých částí Ukrajiny přicházejí informace o střelbě, výbuších a ztrátách na životech. Rusko v noci ze středy na čtvrtek zahájilo válku. Během několika málo chvil se tak zásadně změnila bezpečnostní a politická situace v celé Evropě a miliony nevinných lidí jsou ohroženy na životech. Putinova bezbřehá agrese a rozpínavost nesmí zůstat bez odezvy! Osud nezávislé suverénní Ukrajiny a jejích občanů nám nesmí být lhostejný.

V neděli 27. 2. se proto sejdeme od 14:00 na Václaváku. Vyjádříme naši podporu ukrajinským občanům. Postavíme se společně za nezávislost Ukrajiny. A ukážeme, že v boji za demokracii, svobodu a bezpečí občanů Ukrajina není sama.

Pozorně sledujeme vývoj celé situace i stanoviska čelných představitelů ČR i Západu. Společný postup demokratických států a mezinárodních institucí a aktivita občanské společnosti je teď důležitější než dřív. Putinova touha po moci se, očividně, na hranicích Ruska nezastaví. Právě teď se bojuje o svobodu celé Evropy. Právě teď jde o bezpečí každého z nás.

Zvěte prosím na akci své přátele a známé. Přijeďte v neděli na Václavák i pokud nejste z Prahy. Pojďme společně ukázat, že stojíme za Ukrajinou. Že stojíme i za celou demokratickou Evropou!

Teď ještě sice nemůžeme představit podrobný program či seznam hostů, ale už teď víme, že se potkat musíme!

#StandWithUkraine  Ми за Україну!

P.S. Ukrajině můžeme skrze peněžní sbírky pomoci už teď, jejich seznam najdete zde: https://www.darujme.cz/proj…/1200004/highestCollectedMoney. S jednotlivými organizacemi, které sbírky pořádají, jsme ve spojení, budeme s nimi spolupracovat a možnosti pomoci představíme i v neděli na akci.

 

, ,
Může vás také zajímat
Latest Posts from Česká politika